Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Basın Bülteni
 
    
BOLU İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
24 NİSAN 2018
 
Müdürlüğümüz,  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimiz genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti, kullanımı ve aracılığının engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarda;
 
21.04.2018 günü saat: 06.10 sıralarında otoyol üzerinde durdurulan sürücülüğünü E.O (28) isimli şahsın yaptığı 34... plaka sayılı araçta yapılan aramalar sonucu aracın jantlarına gizlenmiş vaziyette; Net ağırlığı 25 Kilo 746,74 gram gelen Eroin maddesi olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde bulunarak EL KONULMUŞTUR.
Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda, E.O (28) isimli şahıs UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAK suçundan yapılan işlemlerin ardından GÖZALTINA alınmış, çıkarıldığı mahkemece TUTUKLANARAK Cezaevine teslim edilmiştir.
 
21.04.2018 günü saat: 17.00 sıralarında il merkezinde durumlarından şüphelenilerek durdurulan M.S (21), C.B (22), M.Ç (19) isimli şahısların yapılan kontrollerinde; 18,59 Gram Kubar Esrar maddesi ele geçirilmiştir.
Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda, şahıslar hakkında UYUŞTURUCU MADDE KULLANMAK- BULUNDURMAK suçundan yapılan işlemlerin ardından Serbest bırakılmışlardır.
 
21.04.2018 günü saat.23.00 sıralarında Ş.E (52) isimli şahsın ikametinde uyuşturucu madde bulunduğu bilgisi edinilmesi üzerine; 17 kök halinde Hint keneviri Bitkisi, 36,34 Gram Kubar Esrar Maddesi ele geçirilmiştir.
Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda, Ş.E (52) isimli şahıs hakkında KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE SATIN ALMAK- KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK- 2313 SKM suçundan yapılan işlemlerin ardından Serbest bırakılmıştır.
 
23.04.2018 günü saat: 12.00 sıralarında sürücülüğünü M.Ç (37) isimli şahsın yaptığı, S.Ç (44) isimli şahsın yolcu olarak bulunduğu 06 ... plaka sayılı araçta yapılan aramalar sonucu aracın muhtelif yerlerine gizlenmiş vaziyette 11 adet pet şişe içerisinde; 8 Kilo 320 Gram Toz Esrar Maddesi ele geçirilmiştir.
Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda, M.Ç (37) ve S.Ç (44) isimli şahıslar hakkında  UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAK- KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE SATIN ALMAK- KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK suçundan yapılan işlemlerin ardından GÖZALTINA alınmış, adli mercilere 24.03.2018 günü MEVCUTLU olarak sevk edilecektir..
 
Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu- uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
BOLU İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS